Przejazd pociągów ponad ulicami Strzegomia siedmiusetmetrową estakadą znów jest możliwy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiły warunki dla wywozu kruszywa z pobliskich kamieniołomów. Na prace spółka przeznaczyła około 12 mln zł. Odnowiona estakada pozytywnie wpisuje się w panoramę strzegomskiej starówki.
Strzegomska estakada to 745-metrowa żelbetowa konstrukcja z 45 niszami i 3 wiaduktami, która łukiem otacza stare miasto. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły remont obiektu i przygotowanie nowego toru. Wymienione zostały podkłady, tłuczeń i szyny.
Ozdobne gzymsy, parapety i barierki, umieszczone na budowli powstałej na początku XX w., zostały naprawione, co pozytywnie zmieniło wizerunek obiektu. Wykonawca oczyścił sklepienia i ściany estakady oraz powierzchnię nad sklepieniami. Ubytki zostały uzupełnione, a miejsca spękań i zarysowań zabezpieczone. Również prace związane z odwodnieniem powinny gwarantować dobry stan obiektu na kolejne lata. Już wcześniej, za około 5 mln zł, odnowione zostały trzy wiadukty „umieszczone” w estakadzie. Prace przy estakadzie prowadziła firma Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o. o. we Wrocławiu.
Remont estakady, to kolejne prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na Dolnym Śląsku, które zwiększają rolę kolei w transporcie towarów. Zmodernizowana jest linia Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów i przebudowana stacja Kłodzko Miasto. Elektryfikacja odcinka Węgliniec – Zgorzelec zwiększyła możliwości przewoźników na linii Wrocław – Zgorzelec. Obecnie realizowana jest przebudowa ważnej dla ruchu towarowego stacji Ścinawka Średnia na linii Kłodzko – Wałbrzych.
MPK Wrocław odsłoni w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej tablicę pamiątkową poświęconą Tomaszowi Surowcowi. Jego imieniem nazwana zostanie także sala konferencyjna Zajezdni. Uroczystości odbędą się w piątek 28 sierpnia. Tego dnia też podpisana zostanie deklaracja w imię której NSZZ Solidarność, MPK i zarząd firmy zobowiążą się do wspólnych działań i poszanowania podmiotowej roli pracowników. Odsłonięcie […]
PKP Energetyka uruchomiła Centrum Monitorowania Alarmów – to kolejna inwestycja spółki w zabezpieczenie infrastruktury zasilającej polską kolej, gwarantująca ciągłość i jakość dostaw energii. Z systemem jest już zintegrowane 50 obiektów. Ich liczba będzie rosła, tak że do 2024 roku CMA obejmie całą Polskę – prawie 1200 strategicznych obiektów infrastruktury, w tym infrastruktury krytycznej. Budżet projektu wynosi prawie 30 mln złotych.
11 czerwca 2018 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyła się konferencja „Kolej w regionach – zrównoważony rozwój przewozów pasażerskich
i towarowych w Polsce”.