– Średni wiek wagonów pasażerskich w Polsce to prawie 25 lat, ezt-ów ponad 27, a lokomotyw w przewozach towarowych 36. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy podróżować tylko nowymi pojazdami, ale z uwagi na szereg czynników, w tym uwarunkowania historyczne i finansowe, modernizacja taboru będzie dla wielu polskich przewoźników istotnym elementem strategii poprawy stanu taboru. Gruntowana, dokładnie przemyślana i zaplanowana modernizacja, realizowana w oparciu o sprawdzoną technologię, wciąż jest opłacalną alternatywą dla zakupu nowych pojazdów. Przynosi też wymierne efekty w postaci znaczącej poprawy najważniejszych parametrów eksploatacyjnych oraz komfortu pasażerów. Takim przykładem jest także EN57, który po modernizacji i zastosowaniu naszych napędów osiąga prędkość maksymalną na poziomie 120 km/h, przyspiesza od 0 do 100 km/h pawie trzy razy szybciej i zużywa mniej energii – mówi Jerzy Kaska, MEDCOM – Chcemy być w tym obszarze aktywni i szukać nowych rynków, na których nasze doświadczenie może być przydatne. Taki potencjał dostrzegamy np. na rynku niemieckim, zwłaszcza w modernizacji taboru tramwajowego. Trzonem działalności pozostają dla nas jednak realizacje do nowych pojazdów szynowych, a także europejski rynek autobusów elektrycznych – dodaje Jerzy Kaska.
Powiązane artykuły
XII Konferencja Techniczno-Naprawcza PKP Intercity
W Kołobrzegu rozpoczęła się XII Konferencja Techniczno-Naprawcza PKP Intercity. Podczas trzech dni konferencji uczestnicy porozmawiają m.in. o obecnie realizowanych projektach taborowych, planach rozwojowych PKP Intercity, czy współpracy między przewoźnikiem a kontrahentami realizującymi naprawy taboru. Podczas oficjalnego rozpoczęcia wręczono świadectwa zgodności, które potwierdzają wpis na listę Kwalifikowanych dostawców w PKP Intercity. Firmy, które otrzymały certyfikaty zgodności […]
Pięciolatka ŁKA!
15 czerwca mija pięć lat od uruchomienia przewozów pasażerskich przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W trakcie tego czasu z pociągów przewoźnika skorzystało ponad 16 milionów pasażerów.
Nowe tramwaje już w drodze do Warszawy [FILM]
Pierwsze dwa tramwaje Hyundai Rotem zostały załadowane na statek i płyną do Polski. Po testach w fabryce, kolejne homologacyjne rozpoczną się w Warszawie z początkiem wakacji, po czym jesienią powinny wyjechać na trasy. Kolejne 121 tramwajów będzie odbierane od początku 2022 aż do końca kwietnia 2023 roku.